Dysze płaskostrumieniowe (15)

Dysze pełnostożkowe (22)

Dysze pustostożkowe (12)

Dysze punktowe (5)

Dysze wodne

Dysze wodne to elementy armatury przemysłowej przeznaczone do podawania medium w postaci wody. Wykorzystuje się je w procesach takich jak mycie, płukanie, zraszanie czy chłodzenie.

Dysze wodne – co to takiego?

Dysze wodne to urządzenia służące do sterowania kierunkiem lub sposobem wypływu cieczy z układu. Umożliwiają kontrolowanie wypływającej wody pod kątem prędkości, kształtu lub koncentracji strumienia.

Rodzaje dysz do wody

Rodzaj zastosowanej dyszy wpływa na efekt w postaci charakterystyki otrzymanego strumienia wody. Z tego względu przemysłowe dysze do wody dzielimy kilka rodzajów o zróżnicowanej budowie oraz przeznaczeniu.

  • Dysze płaskostrumieniowe wytwarzają płaski, równomiernie rozłożony strumień cieczy o wysokim ciśnieniu.
  • Dysze pełnostożkowe – wytwarzają strumień cieczy o kształcie stożka całkowicie objętego kroplami rozpylanej wody.
  • Dysze pustostożkowe – wytwarzają strumień cieczy o kształcie stożka objętego kroplami rozpylanej wody na zewnętrznej części dyszy, część wewnętrzna pozostaje nieobjęta strumieniem.
  • Dysze punktowe – wytwarzają zwarty, stabilny strumień cieczy o wysokim ciśnieniu.

Dysze wodne – zastosowanie

Dysze wodne znajdują zastosowanie w procesach związanych z myciem, oczyszczaniem, płukaniem, nawilżaniem, nawadnianiem czy zraszaniem. Wykorzystuje się je w różnych gałęziach przemysłu.

  • Dysze płaskostrumieniowe i punktowe pozwalają uzyskać zwarty strumień cieczy o dużym ciśnieniu, dlatego stosuje się je do mycia filtrów, stali, czy pojazdów, a także płukania, odtłuszczania oraz odkamieniania powierzchni.
  • Dysze pełnostożkowe znajdują zastosowanie w systemach chłodzących i zraszających. Wykorzystuje się je do oczyszczania pyłów w kopalniach i elektrowniach węglowych, a także rozpylania środków chemicznych.
  • Dysze pustostożkowe stosuje się w chłodzeniu gazów i produktów o wysokiej temperaturze, w procesach odsiarczania oraz denitracji, a także podczas malowania rur czy odpylania. Tego rodzaju dysze natryskowe są również powszechnie stosowane w systemach przeciwpożarowych.

Oferta dysz wodnych od sprawdzonego producenta

Zajmujemy się sprzedażą wysokiej klasy dysz wodnych od jednego z wiodących producentów na świecie Produkty zostały wykonane z wytrzymałych materiałów o wysokiej odporności na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne wywołane ciśnieniem przepływającej wody. Oferujemy niezawodne dysze przeznaczone do różnych zastosowań przemysłowych. Sprawdź ofertę i wybierz elementy armatury dopasowane do własnych potrzeb. Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!